... NOVINKY 2012

  >>> 2011

 

  13.12.2012

Plánovaný vrh po Nexee - zima 2012 /jaro 2013

 

Hárání Nexee se nám kvapem blíží -  v létě jsme již měli pejska předvybraného, ale jak už to u nás bývá, občas něco změníme, přehodnotíme, "vylepšíme":-))

 

Před pár týdny jsme byli omrknout ještě jednu "možnost" a po osobním poznání jsme se rozhodli - BUD je tím pravým pro nás a Nexee:-)

 - více info ZDE


  26.11.2012

NEWS - fotky

 

čas běží jak voda a našim nejmladším odchovancům M vrhu už brzy budou 2 roky - a tak přinášíme jejich nejnovější fotky z "dospěláckého věku":-)

 

- kluci Mysterius Boy BCH, Mini Devil BCH

- holky My little Zenyatta BCH, My Dream BCH, Miss Corky BCH

 


  18.11.2012

Závody agility Horka

Na první letošní "zimní halové" závody jsem se moc těšila. Účast cca 100 týmů, běhavé parkury Petra Nogy, výborně upravený povrch, to vše dohromady dalo skvělé závody:-) Teď si dáme od závodění pauzu a těšíme se na novou závodní sezonu v roce 2013:-)

VIDEO ze zkouškových běhů  ZDE

 

 rozhodčí Petr Noga (CZ)  Bree (A2)

 Nexee (A3)

 open jumping

 ??.místo (3 chyby)

 4.místo (clean run)

 zkouška A2/A3  4.místo (clean run)

 1.místo (clean run)

 open agility  DIS  ??.místo (1ch, 1odm)


 15.11.2012

HI, I´M PIRATE Black Chevers

 

16.10.2005 - 14.11. 2012

 

S bolestí v srdci musíme oznámit, že tento svět opustil Odie. Už ho nic netrápí a prohání se tam za duhovým mostem s Dorotkou a Abinkem.

Týnko, díky moc, že jsi poskytla ten nejlepší domov Otíkovi, jaký si mohl přát, díky!

 


  4.-7.10.2012

Mistrovství světa v agility, Liberec, Czech Republic

 

MS v agility - svátek všech agiliťáků se letos poprvé za svou historii konalo v České republice - a bylo jedním slovem ÚŽASNÉ!

Úžasné v tom, že se konalo v ČR, úžasné v tom, že se jednalo o nejlépe upořádané MS v dějinách MS vůbec, úžasné v tom, že čeští reprezentanti získali historicky nejvíce medailí a pro mě o to úžasnější, že na MS v barvách ČR startovali hned dva Black Chevers odchovanci.

 

Terka a Nice (Little Jackie BCH) a Lucka a Neo (Junior of Q BCH) bojovali a pro ČR získali v běhu agility družstev ZLATOU MEDAILI!!!

 

V součtu obou kol družstev skončili na příčce šesté.

Terka s Nice navíc v neděli obsadila 6.místo v agility jednotlivců. Holky moc gratulujeme!!!

 

Celé MS bylo nezapomenutelné, jak výkony psů a handlerů, tak atmosférou. Velký dík patří pořadatelům!

 

Už teď se těšíme na další ročníky, jen ten příští rok v Johanesburgu asi na živo sledovat nebudeme... tak se těšíme naviděnou napřesrok v Lucembursku!:-)

 

Bohužel pár dní po MS si Nice přetrhla vazy v koleni, a podstoupila operaci kolenních vazů. Většinou jsme rádi, když naše odchovy se takzvaně "pomamí", ale v tomto případě se Nice po mámě opakovat fakt nemusí. Nicméně věříme, že tak jak naše Jackie se po operaci  kolenního vazu vrátila bez jakýchkoliv následků na závodní dráhu, tak i Nice se za pár měsíců bude opět prohánět mezi překážkami...  Terko, držíme palce!!

 

foto: fotohacko, Martina Šuterová

 


  30.9.2012

Bonitace Zlín

 

Littlethorn Evo "BREE" úspěšně prošla bonitací a tak je od dnešního dne "chovná fena".

 

Nicméně prozatím se na mateřství rozhodně nechystá a určitě budeme ještě chvíli lítat po agi parkuru.-))

 

 


  22.9.2012

Závody agility Zlechov

 

Přihlášených 100 týmů, rozhodčí Hans Fried, skvělá zlechovská tráva a výborné prostředí.

S Bree se už žádné zázraky jako v minulém týdnu neopakovaly, v prvním běhu jsme se nedokázaly sladit do něčeho, co by připomínalo agility, v ostatních bězích jsem zvolila dobrovolné disky např.pro opravu přeletěné houpačky atd...

Nexee běhala naopak velmi soustředěně, krom diskvalifikace v jumpingu pro šikmo skočenou dálku vše klaplo a dvě první místa byla naše:-)

 rozhodčí Hans Fried (CZ) - 46 large teams  Bree (A2)

 Nexee (A3)

 open jumping

 DIS

 DIS

 zkouška A2/A3  DIS

 1.místo (čistý běh)

 open agility  DIS  1.místo (čistý běh)


  15.9.2012

Podzimní Robinsonáda - závody agility Brno

 

Do Brna jsme jeli v silné sestavě - Bree poprvé za svůj život do otevřených běhů, Jackie byla přihlášená do veteránů co by konkurence pro Blondie a Nexee tradičně v A3. Grey měl po MRM zasloužený odpočinek:-)

Parkury Lenky Pánkové byly velmi příjemné, běhavé, moc se mi líbily. Jackie se v agility veteránů hned v úvodu diskla, jumping zvládla čistě a zcela v pohodě. Nexee v agility pozlobila s odskočenou houpačkou a když tuto srandu zopakovala i v A3 zkoušce, následoval disk pro opravu překážky. Jumping jsme zvládly čistě a ve skvělém čase.

Perlou dne pro mě byla Bree - dala 3 čisté běhy, 2x v nejrychlejším čase, byla ovladatelná, soustředěná, snad se tyto zázraky budou opakovat častěji.-))

 rozhodčí Lenka Pánková (CZ)  Bree (A2)

 Nexee (A3)

 open agility

 2.místo (čistý běh)

 9.místo (1 chyba)

 zkouška A2/A3  1.místo (čistý běh, nej.čas)

 DIS

 open jumping  1.místo (čistý běh, nej.čas)  3.místo (čistý běh)


  13.9.2012

Plánovaný vrh po Nexee - zima 2012

 

Plánujeme poslední vrh po Nexee.. . více info ZDE

 

 


 8.-9.9.2012

Dvojzkoušky Zlín, 9.9.

 

Naše zlínské závody se nesly v předčasném haloweenském duchu, kdy kromě dvou zkoušek se běžel i společný jumping v maskách. Myslím, že kdo chtěl, vyřádit se mohl dostatečně - některé masky byly naprosto originální a fakt jsme se posmáli:-)

Bree poprvé závodila v A2, kdy oba zkouškové běhy jsme se diskly (v druhém běhu i díky mému ukázkovému pádu alias tučňák... a fakt to zrovna nebyl ten běh v maskách...), jumping jsme zvládly s jednou laťkou v nejrychlejším čase.

S Nexee jsem jumping vynechala, ale 2x2.místo v A3 vždy hned za Lisou Frick mne moc potěšilo - jen s drobným rozdílem - zatímco Lisa s Hossem si do cíle doběhla v děsném klidu a pohodě, já celá upocená, uštvaná jsem se za ní dořítila a logicky vždy s časovou ztrátou:-)) Ale Nexee běhala naprosto úžasně - rychle, vnímavě, s minimálními oblouky, což je u nás výhra:-)

 

výsledky ZDE

 

Mistrovství ČR mládeže, 8.-9.9.2012

 

Zatím co my lítali ve Zlíně po parkuru v maskách, Grey spolu s Bárou Smolkou bojovali na MR mládeže v Litoměřicích. Společné intenzivky a tábor zúročili ve velkém a v družstvech si odvezli 3.místo pro rok 2012!!

 

Družstvo (3.místo MRM ČR) s význačným názvem GREY TEAM:

 

Bára Smolková + GREY

Bára Smolková + Sky (Greyova dcera:-)

Anička Pospíšilová + JUDE (opět Greyova dcera)

Natálie Dungalová + Dandy Fitmin

 

Holkám moc gratulujeme ke skvělému úspěchu!! 

 

Memoriál MUDr. Oľgy Kráľovej-Mistríkovej - záchranařina

 

Hard-working Black Chevers - splněna zkouška RH-T B (na velmi dobře)

 

GRATULUJEME!!:-)


 6.9.2012

Agility tábor, Podmitrov, 20.-26.8.2012

 

Z Německa rovnýma nohama přímo na agility tábor:-)

 

Celý týden plný agility, já s Martinou Vaškebovou co by trenérky, skvělá banda lidí co by trénující.... velké díky patří Darje, že tuto akci si vzala na svá bedra, není to jistě nic lehkého... ale zvládla to na jedničku:-)

 

Trénovalo se jak na trávě (jumpingy), tak na písku (agility) Prostředí v Podmítrově je pro pejskaře jako stvořené, spousta možností na vycházky, pár metrů do říčky, ticho, klid ... pokud zrovna netrénovaly mažoretky (věkový průměr 8 let...), které měly shodný termín s námi, naštěstí bydlely daleko od nás:-)))) Bůh žehnej jejich trenérkám, já bych na to nervy neměla:-)

 

Fotky z tábora si můžete prohlédnout ZDE a ZDE

 

Díky všem účastníkům za skvělou atmosféru a těším se na příští ročník opět v Podmitrově!!


 6.9.2012

Border Collie Classic 2012, Německo, 17.-19.8.2012

 

Třetí srpnový víkend jsme vyrazili na náš oblíbený závod Border Collie Classic, tento rok konaný kousek od německého Frankfurtu. Bree byla přihlášená do pátečních soutěží A1 kategorie, Grey i Nexee se mnou závodili celý víkend ve společné kategorii pro A2+A3.

Bree podala celkem dobré výkony, skvěle provedené zóny, relativně byla i ve své rychlosti ovladatelná, nutno říct, že tratě pro A1 byly příjemně běhavé a "jednoduché", což ne vždy bylo pro mne výhodou - krotit Bree v rychlosti blesku a chtít po ní zatáčku je občas nadlidský výkon - pár chybek jsme natropily, což nás ve dvou bězích stálo rychlý disk, nicméně dva pěkně doběhnuté parkury nám zajistily druhé místo v A1 agility a čtvrté místo v A1 jumpingu. Nutno podotknout, že v agility nás časově předběhla "malá Dý", tedy My Dream from Black Chevers, dcera naší Nexee, s Kristýnou Hanzlíkovou, které braly 1.místo:-)

Víkend patřil pokročilým, každý den jsem kvůli tropickým vedrům kolem 35 stupňů vynechala jeden běh pro každého psa, nebylo potřeba je uvařit... Grey v sobotu měl dobrý den, doběhl všechny 3 parkury, jeden čistě na 23.místě (z 255 závodníků), ve dalších dvou měl po dvou shozených skočkách tuším. Jeho 100% dobíhavost nám zajistila postup do nedělního finále družstev národů.

Nexee sobotní jumpingy moc neseděly, moc jsme si v určitých pasážích nerozuměly, ale čistě zaběhnuté agility vše napravilo. Moc mne potěšilo 12.místo (z 255 závodníků), sice nám unikl postup do velkého finále o dvě místa (postupuje prvních 10), ale nevadí, radost byla i tak.-)

V neděli teplota stoupala až téměř ke 40 stupňům a tak jsem psy pustila pouze na jeden běh - agility. Nexee s jedním odmítnutím brala cca 50.místo, Greye jsem pro opravu zóny záměrně diskvalifikovala. Přeci jen jej čekalo to finále družstev...

No popravdě, moc platné nám to nebylo, na Greyovi už se poznamenala únava, nejspíše i částečné přehřátí, protože Grey nastupoval na start s minimálním časem na oddych mezi oběma běhy.

Naše české družstvo ve složení já+Grey, Zdeněk Straka+Bruno, Šárka Seemannová+Sára, Pavel Košek+Bajty, moc velkého úspěchu nezaznamenalo, dva disky a další dva běhy s chybami nám zajistily 13.místo (ze 14:-))), no tak třebas příště, no.....není každý den svátek:-))

Německá organizace trošku vázla, nicméně závody jsme si užili ve velkém, prostředí bylo úchvatné, povrch byl řekla dokonalý, hustá měkká tráva perfektně držela a psům se jistě velmi dobře skákalo. Škoda toho neuvěřitelného vedra, ale člověk větru dešti neporučí.

Tak zase za rok, tentokráte v Itálii:-)

          

                       VIDEO BREE                  VIDEO NEXEE

 

pictures: Yannick Wouters - yannickwouters@live.be


 20.8.2012

LET´S PLAY Black Chevers

 

14.5.2008 - květen 2012

 

Až po dlouhé době Katja našla v sobě sílu nám oznámit, že Revyy v květnu tohoto roku zemřel na akutní otravu jater - s největší pravděpodobností byl otráven antiparazitickou pipetou za krk, možná špatná šarže, možná jiný neznámý důvod. Není vyloučena ani otrava po pozření otrávené stravy, bohužel pitva nedokázala přesnou příčinu odhalit.

Je vždy smutné, když někdo neočekávaně odejde za duhový most, zvláště tak mladý pes, zdravý, plný síly... Katjo, myslíme na tebe a vždy si Revyyho budeme pamatovat takového, jaký byl ... VIDEO REVYY ZDE


 30.7.2012

Jak si užíváme léta...

 

... čas trávíme na různých trénincích, intenzivkách, slunné dny jsou plné procházek a koupání... velké díky patří Aničce, která zachytila pár cvičákovských okamžiků!! Díky:-)))

 

- jinak doplněno video z tréninku pasení Nex a Jackie - viz níže Tábor ve Větřkovicích...


 26.7.2012

UP-DATE

 

- doplněny videa Jackie a Greye k příspěvku MR BCCCZ, Strážnice, viz níže...

 

- nový termín intenzivky ve Zlechově - sobota 11.8.2012 - 2 místa volná

 


 11.-15.6.2012

Agility tábor Větřkovice s Terkou Královou

 

 Skvělý týden plný agilitění. Počasí hrozilo přívalovými dešti, nakonec kromě pár přeháněk a jednomu dopolednímu deštíku se nic horšího nekonalo, což pro psy bylo jistě lepší než tropická vedra. Kromě tréninků agility jsme zvládli i pasení s Nexee a Jackie v Budišově, takže spokojenost na všech frontách.

Moc díky Terce za tréninky a trpělivost a ostatním členům party za skvělou atmosféru... !:-)

 

Videa jsou natočené, asi tak několik hodin materiálu, jak se tím prokoušu, dám to sem.-)))

- VIDEO zkouška pasení s Nexee a Jackie

 


 1.-3.6.2012

Mistrovství BCCCZ v agility, Strážnice, ČR

 

 Letošní ročník byl situován do kempu ve Strážnici, který byl na tuto akci více jak vhodným místem - klid, kousíček od městského parku, restaurace součástí kempu, a hlavně 50km od Zlína:-))))))))

Pro Nexee to byl start na závodech po více jak půl roce, kdy kromě zimní pauzy proběhlo i léčení pohmožděných vazů v zápěstí. Grey startoval s Martinem Štěrbou v kategorii A2/A3, Já s Nexee taktéž, s Bree v A1 a Jackie zvládla soutěž veteránů:-)

Závody to byly vydařené, pár čistých běhů se nám i podařilo, Nexee se probojovala do finále 9.místem v A2/A3 speciálním agility, Jackie se umístila na 3.místě ve veteránech.

Na závodech se ukázalo i pár našich odchovů, všem gratulujeme za dosažené výkony, zvláště Terce s Nice - Little Jackie BCH (1.místo) a Lucce s Neo - Junior of Q BCH (3.místo) !!

Trošku vázla organizace závodů, ale s pomocí různých závodníků i samotných rozhodčích se podařilo tento problém se překonat a já doufám, že příští rok si zase všichni užijeme ve velkém:-))

Na pár videí se můžete podívat i Vy (a díky Michalovi Vokrouhlíkovi i na slow motion videa):

 

video NEXEE    video BREE      SLOW MOTION Nexee      SLOW MOTION Bree

 

video GREY      video JACKIE


 15.5.2012

květen NEWS

 

 - Hard-working Black Chevers - opět perlil v záchranařině a vyhrál závody dle RH-FL B!

 

 - proběhla intenzivka v Hodoníně, až na můj úraz hned v první sekvenci, kdy jsem si zlomila prst na noze o pevný tunel (uupss:-) to byl skvělý víkend plný smíchu a agilitění. Prst pomalu srůstá a já se těším na další setkání v Hodoníně - na podzim 2012 - více info o termínech ZDE.

 

Díky tomuto zranění jsem musela vynechat závodění ve Zlíně 8.5., a tak si Bree vyzkoušela náhradního psovoda Martina Štěrbu a předskokanili v A1...  no snad už ve Strážnici na MR BCCCZ vyběhneme (a doběhneme) všichni ve zdraví -- já, Bree, Nexa, Grey i Jackie..:-)))

 

O víkendu 5.-6.5.2012 Barča Smolková bojovala společně s Greyem o možnost reprezetovat ČR na juniorských evropských soutěžích, kvalifikace jim sice nevyšly podle představ, ale nevadí, do MR ČR mládeže se ještě více seběhají, aby si Juniorské Mistrovství ČR společně náramně užili!:-)


 1.5.2012

Zlín - Prvomájové dvojzkoušky agility

 

Letošní první závody na domácím poli, s rozhodčím Petrem Nogou. Petr tentokráte stavěl poněkud záludnější parkury než v loňském roce, ovšem rozhodcoval s velkou pohodou a úsměvem:-)

Bree první běh vyšvihla čistě, a s postupovkou přes 5m/s s přehledem vyhrála, v druhém běhu jsme si v jedné pasáži drobně nerozuměly a byl z toho rychlý čistý disk.-) Grey s Bárou se snažili, tratě však místy byly zrádnější a v kombinaci s vražedným vedrem došlo na pár chybek...a v zápětí disků:-)

Bree splnila podmínky pro přestup do A2, ale ještě si chvilku na ten okamžik počkáme.

 rozhodčí Petr Noga (CZ)

 Bree (A1)

 Grey s Bárou (A2)

 první zkouška

 1.místo (čistý běh)

 DIS

 druhá zkouška

 DIS

 DIS

foto Zuzka Jašková, Ema Vránová - děkujeme!


 30.4.2012

NEWS

 

Hard-working Black Chevers "JACK alis Kikín:-)" zase perlil na záchranářském poli, více info z mailu od majitelky Lenky:-)

tak hlásím další úspěch mého milovaného a naprosto skvělého Kikína :D O víkendu 20.-22.4, jsme se v týmu s dalšími dvěma členkami KZJ zůčastnili v Žatci Mezinárodních závodů družstev IRO a splnili jsme! Jedná se o přípravu na IRO atesty, takže se nevyhlašují místa, ale jde opravdu jen o splnění 70% limitu. Akce byla namáhavá, psi absolvovali dvě práce v ploše, dvě denní a jednu noční sutinu a slaňování z plošiny. Kikínek ostrouhal v plochách, tam byli "rychlejší" naši spolubojovníci, ale v sutině předvedl heroický výkon (a on opravdu není sutinář) a našel z celkem sedmi osob pět :D

 


 25.4.2012

Intenzivní tréninky agility

 

- spuštěny dva nové termíny Zlechov podzim 2012

 - dvě volná místa do Zlína

 

- více info ZDE

 


 21.-22.4.2012

Trénink v Opavě

 

Tento rok ve složení já s Bree a Bára s Greyem - trénink to byl skvělý, díky Marti za pevné nervy! Nexule s námi jela jako morální doprovod a postupně se začíná navracet do tréninku tuneloválním:-)

 

Jak nám to s Bree šlo a nešlo se můžete podívat ZDE :-)

 


 20.4.2012

Pár novinek na konec dubna:-)

 

Jessamine Sprite Black Chevers - složena zkouška FPr3

 

Dash´n Beauty Black Chevers - složena zkouška ZPU1

 

moc děkujeme všem za zasílání nových fotek našich odchovů, snad v nejbližší době je umístíme do fotoalb:-)

 

 

 

 


 8.4.2012

Brno - Velikonoční dvojzkoušky agility

 

Na Velikonoční neděli jsme vyrazili do Brna - Bree pro další zkušenosti v A1 kategorii, Grey opět soutěžil s Bárou Smolkovou v A2. Nexee je stále v léčení a čekají nás ještě nějaké rehabilitace, takže Nexule provozovala gaučing... snad už to dlouho trvat nebude... a senirka Jackie si zaběhala coby doskokan v SA2 :-)

 

Sestřih běhů s Bree najdete ZDE

 

 rozhodčí Jiřina Máčková (CZ)  Bree (A1)

 Grey s Bárou (A2)

 první zkouška

 DIS

 5.místo

 druhá zkouška  5.místo  9.místo

 


 5.4.2012

Pár novinek na začátek dubna:-)

 

Miss Corky Black Chevers - DKK 0/0, DLK 0/0 (neoficiální posudek)

 

Poslední 3 volná místa na intenzivce ve Zlechově - červen 2012 - více info ZDE

 

 


 30.3.2012

Soutěž kynolog roku 2011

 

Do této soutěže byla nominována Terka Králová s Nice (Little Jackie BCH) za agility a také Alča Smolíková s Keysi (Dapper Dame BCH) za dogfrisbee.

Soutěž probíhala formou hlasování veřejnosti. To, že jsou holky a jejich psí svěřenkyně sympatické, víme, a protože Terka s Alčou jsou také šikovné "psí handlerky", holky zabodovaly, a své kategorie vyhrály:-))

Alča s Keysi se navíc stala absolutním vítězem soutěže napříč všemi kategoriemi!

 


 19.3.2012

Happy birthday JACKIE :-)

 

 

 

 

 


 17.3.2012

Agility Motešice, Slovakia

 

 

 BREE  (A1-28 teams)

 GREY  (A3-63 teams)

 agility A1 /A3

 EL

 EL

 jumping A1/A3

 7th place (1 refusal)

 31st place (1 fault)

 

Video from jumpings you can HERE


 12.3.2012

NEXEE slaví narozeniny - 6 let :-)

 

 

 

 

 

 


 4.3.2012

Trénink v Čeladné s Terkou

 

Naposled v letošní zimě nás čekal trénink v Čeladné - Bree byla tentokráte (jak s oblibou říkáme:-) "jak utržená z řetazu" a jen velmi těžce se nechala ovládat ve svém sprintu po parkuru... Výsledek? Já bez dechu, zpocená až za ušima - Bree naprosto spokojená - agility je krásný týmový sport:-)))

Video natočené máme, jen nemáme čas jej zpracovat - no snad někdy později...

 


 23.2.2012

Litter "M" - news

 

Our juniors celebrated 1 year of their life:-) And we got first health results:

My Dream from Black Chevers - HD A/A, ED 0/0, OCD clear

Mysterious Boy Black Chevers - HD A/A, ED 0/0, PRA/CEA/Glaukom - clear

 

New pictures of our juniors you find in photogalleries of litter "M":

My little Zenyatta, Mysterious boy "Terry", My Dream "Dý" a Miss Corky "Kofola"


 19.2.2012

Double A1 competition, Horka nad M.

 

Second agility competition of our Bree...

 

 judge Antonín Grygar (CZ) - 18 dogs in A1 large

 Bree

 first A1 run

 7th place (1F., 1R.)

 second A1 run  1st place (clean run), speed 5,35m/s

 7.2.2012

Happy birthday GREY  :-)

 

 

 

 


 28.1.2012

Agility training with Tereza Kralova again:-)

 

Saturday training with Nexee & Bree in Olomouc.

 

Video from trainig you can see HERE

 


 27.1.2012

GREY - termination as a stud dog

 

As Sara (Ceana z Temného hvozdu) did not impregnate (become pregnant) and Grey is not a young boy anymore, we underwent complete investigation of his sperm and sex organs on special clinic for reproduction in Brno and also on VFÚ on Friday, January 27, 2012.

Investigation discovered testicles and epididymides malfunction. Exact cause, why and when the malfunction arose will never be discovered - causes, in the words of the vet, could be many - injury, inflammation (also after an infury) or also the age, which is nothing abnormal even in cases of younger dogs…

 

As this is an irreversible condition, we announced termination of Grey as a stud in Border collie Club in CZ.

 

We regret to say that no future Grey puppies applicants will have a chance to get a puppy after him, however Grey has a lot of offspring, who are carrying his genes and we are properly proud of them! :)


 25.1.2012

¨Happy birthday Bree :-)

 

 

 

 


 7.-8.1.2012

Agility training with Tereza Králová, Čeladná

 

First weekend in 2012 we spent in nice place (big hall in horse ranch Prosper Čeladná) full of agility trainings with Terka Králová.

 

Thanks Tereza for your time!

 

Video from training you can see HERE