deníček vrh "L"

 

"deníček"... aneb jak vše proběhlo ...

 

 22.6.2008

Tak i posledňáček Legend of BCH se dočkal - v neděli hned ráno si pro něj přijela nová panička Darja s pánečkem Jirkou. Jejich druhý pes JRT Monty raději zůstal doma, přeci jen by se mohl urazit, co že to za hnědého drzouna berou domů:-) Legend, teď už jménem Lee, se zabydlel v Brně... a před svou cestou domů stihl s námi v sobotu i závody agility v Olomouci. Tvářil se, že agility závody zná odjakživa, takže Darja má o jeho budoucnosti jasno:-))


 20.6.2008

V pátek vyrazila do nového domova Let me think, nyní jménem po mamince - Jackie. Malá Jackulína teď bydlí v Praze a už si jistě omotala majitelku Kristýnu kolem prstu... včetně kámošky RR Peggy. Jak nám holka ve velkoměstě roste, můžete sledovat na jejích stránkách: http://www.jackieandpeggy.estranky.cz

foto: Kristýna Hávová


 14.6.2008

Další víkend a další štěňátka se rozletěla do světa - naštěstí už ne tak daleko. Little Jackie už jistě terorizuje "velkého žlutého přítele" Sheilu a tuším, že každou chvíli visí na nohavici své nové paničky Terky z Ostravy. To, že už není po boku mámy ani nezaregistrovala:-)) Terko, přejeme pevné nervy, hihihi...

Holčička Link to Luck už má také svou novou čtyřnohou kamarádku Tinu a hlavně novou paničku Janu z Bratislavy. Link to Luck je plná temperamentu až "po okraj" a tak Tině se asi trošku převrátí dosavadní poklidný život:-))

foto: Jana Ryšavá


 8.6.2008

Další loučení - v neděli nás opustila další dvě štěňátka - pejsek Limited Edition už dělá jistě samou radost Tereze a Pavlovi z Prahy:-)) Byl to náš malý rošťák, plný nápadů jak nejrychleji zbořit tunel nebo vyhrabat vodu z misky.-) Věřím, že podobné kousky předvádí i novým pánečkům:-))

V neděli večer jsme se rozloučili na letišti s Like a Wind a její novou majitelkou Miikku. I ony dvě putovaly na daleký sever do Finska, cca 200 km od bydliště Revyyho.

Like a Wind bude bydlet v blízkosti Greyíkovy dcery. Do Finska ke kamarádce Miikku byla o pár dní dříve importována lila fenečka ze spojení Grey & Opal z Polska:-) Info můžete najít i na jejich webovkách: http://www.pehmeattassut.net/koirat/koirat.php

fotografie: Miikku, Finsko


 3.6.2008

Tak a je to tady - den D nastal a první "L" junior vyrazil do velkého světa k nové rodině. V úterý odpoledne odletěl Let´s Play Black Chevers spolu s majitelkou Katjou do Finska, do městečka Espoo. Ihned dostal nové jméno "Revyy" a jistě z něj v budoucnu bude posila do Katjiného obedience teamu, třeba další finský obedience šampion:-)). No zatím by vyhrál jinou disciplínu - SUPERSTAR - po mamince zdědil komentování situací vytím a brzy objevil kouzlo svého hlásku:-)

 Můžete se mrknout na fotky Revyyho z nového domova. Informace, jak chlapeček roste, najdete i zde -  www.cabaroo.com

za krásné fotky děkuji Lauře, majitelce Karmy (Jackie´s Babe Black Chevers, Finsko)


 27.5.2008

Junioři tráví většinu dne venku na zahradě, kde dovádějí, hrají si, v teplém počasí divočí v "pidi bazénku", prostě si svůj štěněcí věk náležitě užívají. Už jsme zvládli třetí odčervení a také včera první očkování. Jako dárek od pana doktora dostali každý svůj čip a pet passport:-)) Vše zvládli statečně.

Dnes byl velký den pro kluky - dorazila návštěva - Katja (www.cabaroo.com), spolumajitelka tatínka Sparka. A jelikož rozhodla, kdo bude tatínkovým následovníkem a za týden vyrazí na sever do země "milionů jezer", mohli jsme klukům přiřadit jejich vlastní jména:-)


 14.5.2008

No tak pryč jsou časy hodných, klidných, spících štěňátek!! Děcka řádí jak černá ruka, už se domáhají volnosti na zahradě, naštěstí únava se vždy brzy dostaví... vedra a sluníčko je zažene do stínu, kde si můžou spokojeně schrupnout. Udělat pár fotek je téměř nemožné, protože většina z nich dopadne takto:

Přesto se někteří junioři alespoň na chvíli zastavili a tak se můžete pokochat malýma hnědulínama...

A POZOR !!  Komu nestačí tyto fotografie, může se mrknout na první juniorské video VIDEO ZDE


 5.5.2008

Dneska junioři poprvé uviděli venkovní svět ... sice z prvního výletu byli trošku vyjevení, ale za pár dní už budou po venku pobíhat, jako by na světě nic jiného nedělali. Také jsme juniory převážili - jsou jim přesně 3 týdny a rozhodně to nejsou žádní drobci!! Váhy najdete v jejich osobních stránkách.


 4.5.2008

Plyšový medvěd prostě k "dětství" patří... a našim juniorům je nejlepším kamarádem:-))  Dnes také poprvé ochutnali něco jiného než mlíčko od mámy - kašička jim velice chutnala, po chvíli ji měli i za ušima:-))


 27.4.2008

Otevíráme očka! O víkendu už začala štěňátka vidět kolem sebe, nejprve otevřela očka první fenečka (Let me think)  a pejsek č.2, hold dříve narození, je to poznat:-))) Ostatní prcci na sebe nenechali dlouho čekat a v neděli večer už mrkali všichni. Nicméně zatím je nový svět vůbec nevzrušuje - pořád se vše točí kolem mámy, mléka, spánku a občasného okusování "sousedovic" nožiček ....


 22.4.2008

Junioři pomalu přicházejí na to, proč jim narostly nožičky..... začínají se pomalu zvedat a snaží se o první krůčky. Vzhledem k tomu, že očka i ouška mají pořád zalepené, je celkem vtipné pozorovat mrňouse, jak se snaží hlavou protlačit zeď porodní bedny a děsně se vztekají, že odmítá uhnout... asi budou paličatí po mamince, hihi


 20.4.2008

Štěňátka předpisově přibírají, čím dál více o sobě dávají vědět různým vrněním, vrčením, občas i prvním poblafkáváním. Zítra jim bude přesně týden:-)


 15.4.2008

Jackie i štěňátka svou první noc zvládli na jedničku. Jackie je vzorná máma, stará se o štěňátka předpisově, i když ještě hodně odpočívá. Junioři už o sobě dokážou dát vědět hodně hlasitě a taky když pijí, pěkně mlaskají.-))


 14.4.2008

62 den březosti:

18,00 hod - jelikož poslední štěňátko v bříšku bylo možné nahmatat, ale Jackie i přes veškerou snahu jej nemohla vytlačit, vyrazili jsme kolem páté na veterinu. Po injekci Oxytocinu Jackie porodila hnědobílého chlapečka, bohužel se jej i přes čtvrthodinový pokus o oživení nepodařilo rozdýchat... bohužel i takový je život.

...spi sladce hnědulínku, byl jsi náš sice krátce, ale naším juniorkem zůstaneš navždy...

Ostatních 7 statečných se má čile k světu a teď odpočívají společně s Jackie.

13,35 hod - no a zase holka - čokoládka po mámě, skoro bez bílé barvičky, váha 320 gramů:-)) Vypadá to, že v bříšku je ukryté ještě jedno mrně, uvidíme...

13,23 hod - pěkně na střídačku - opět kluk a opět hnědobílý s pálením - 345 gramů

12,50 hod - opět na svět přišla další slečna - tentokráte hnědobílá s pálením - 330 gramů

12,40 hod - další klučina - hnědobílý s pálením, je ho kus - 420 gramů:-)

11,40 hod - další hnědobílá slečna - 320 gramů:-))

11,21 hod - vzápětí se narodil hnědobílý pejsek s pálením, váha 365 gramů.

11,10 hod - a je to tady !!! První štěňátko vykouklo na svět - je to hnědobílá princezna s váhou 390 gramů:-)

10,40 hod - máme první stahy....

10,00 hod - zatím nic nového, Jackie řeší uspořádání podložek v porodní bedně, hodně kňučí a hrabe. Je jasné, že "děcka" se už řadí do zástupu, nicméně porodní stahy ještě nejsou.

9,10 hod - Jackie praskla první plodová voda!

8,45 hod - vyrazily jsme na malou vycházku - Jackie se tvářila jakoby nic, ale nešlo si nevšimnout, že se snaží vyprázdnit ze všeho, co za poslední dny pozřela a že jí odešla hlenová zátka. Po návratu domů už divočí v porodní bedně, dvě deky jsou na cucky a štěňata v bříšku sebou pěkně melou:-) Dneska se jich určitě dočkáme:-)

6,00 hod - Jackie celou noc strávila kňouráním, občasným hrabáním a neustálým dožadováním se pozornosti - s výrazem... chtělas štěňata, tak trp, spát nebudeš..., takže "trpíme" obě, po hodině běháme ven na venčení a spánek by se dal spočítat v minutách.


 13.4.2008

Je 61 den březosti a Jackie v poledne klesla teplota na 36,8 stupňů. Odpoledne se jí na zahradě podařilo vyhrabat dokonalou noru a teď ve večerních hodinách se snaží vydolovat kachličky z koupelny nebo dno porodní bedny. Je nervózní, chvílemi kňučí a chvílemi spí. Porod se blíží...


 6.4.2008

Jackie už není tou aktivní a neustále běhající jak ji všichni známe - na vycházce už jde pomalým krokem, nerozhází ji ani sprint Greye nebo poskakování Nexee. Obvod bříška je 80 cm!! Začínají být cítit první pohyby štěňátek, sice slabé, ale už se děcka začínají v bříšku vrtět:-))


 26.3.2008

Jackie roste a roste... do šířky:-) Dnešní měření bříška ukázalo velký skok - máme 71 cm!!


 20.3.2008

Jackulína začíná pěkně přibírat. Ještě minulý týden na ní březost nebyla vůbec vidět a ani ona se nebránila naprostým šílenostem - např. jako zkusit předběhnout Greye a vyžduchat ho ve sprintu z uličky (což se jí NIKDY nepodařilo, ovšem zkouší dál a dál...), doběhnout k míčku jako první, vyválet se ve všem, co připomíná písek - asi dětem dává první šoky do života - to je vsuvka pro budoucí majitele - to se dědí:-))

Tento týden však pozorujeme první změny - Jackie začíná ve sprintu, kde se ulička zužuje, přibržďovat a Greye pouštět (první znamení!), míček už raději v její přítomnosti nevytahujeme, ovšem válení na zádech provozuje neustále - což děti musí v bříšku pěkně lítat ze strany na stranu...  Začíná se zakulacovat a my zahájili "měření bříška". Dnes, tedy 20.3. má obvod bříška 63 cm.


 6.3.2008

Dnes jsme byli s Jackie na ultrazvuku a máme potvrzeno, že je březí. Počet štěňátek v tomto čase není možno odhadnout, je příliš brzy na počítání, ale obrazovka se malými kuličkami hemžila:-) Na další ultrazvuk už nepůjdeme, nebudeme Jackulínu stresovat a počkáme si na překvapení ( jak my doma říkáme - bude to "kindrvajco":-)


 12.-13.2.2008

Jackie byla nakryta belgickým hnědulínkem Sparkem. Nutno napsat, že Spark na mě udělal velký dojem, je to prostě PAN PES! Nádherný pes v kostře, s perfektním úhlením zadních i předních končetin, rovným hřbetem, výborným pohybem a hlavně - se skvělou povahou - temperamentní, nebojácný, dychtivý do čehokoliv, milý a přátelský k lidem, naprosto nedominantní.


 2.2.2008

JACKIE začíná hárat!!