... NOVINKY 2013

  >>> 2012

INTENZIVNÍ tréninky AGILITY - update 15.11.2013

 

  5.12.2013

Plánovaný vrh po BREE

 

Sice ještě nejsme na 100% rozhodnutí, ale přeci jen tuto myšlenku máme :-) Bree by se v druhé polovině roku 2014 mohla stát matkou - teda pokud se alespoň na chvíli zastaví, aby stihla poznat partnera, kterého už teď pečlivě vybíráme ..:-)

 

Máte-li zájem o podobného blázna jako je naše Bree, ozvěte se... jen pozor, baterky do ovladače nebudou součástí balení :-) - více info ZDE


  1.12.2013

Dvojzkoušky Sedliště - 1.12.2013

 

První běh paráda, v druhém došlo na dvě nedorozumění... ovšem vzhledem k tomu, že zbytek startovního pole (až na jednu Piškotovou vyjímku) se "vytřískalo", káplo z toho neuvěřitelné druhé místo, no i tohle se občas stává.-)

 cca 13 týmů LA2, rozhodčí Jaroslava Podmolová  Bree (A2)
 1.zkouška A2  1.místo (čistě), nej čas

 2.zkouška A2

 2.místo (2 odm.)


  15.11.2013

Dvojzkoušky Horka - 10.11.2013

 

První běh nesoustředěnost, druhý běh úžasný.. škoda líznuté zdi, to zamrzelo:-)

 

 cca 30 týmů LA2, rozhodčí Tomáš Glabazňa  Bree (A2)
 1.zkouška A2  DIS

 2.zkouška A2

 2.místo (1 chyba), nej čas


  15.11.2013

vrh N - novinky

 

- no tak konečně jsem se dokopala k fotogaleriím juniorů vrhu "N". Fotky si můžete prohlédnout ZDE.

Ze štěňátek už mezitím vyrostli pěkní puberťáci. Začínají se věnovat různým tréninkům a doufám, že dělají svým pánečkům samou radost:-)

 

Pejsek Night Rider byl minulý měsíc vykastrován z důvodu kryptorchismu.


  5.11.2013

update - intenzivky zima/jaro 2014

 

- vypsány nové termíny jaro 2014 ...

 

 

 

 

 


  15.10.2013

zkoušky agility, Zlín - 28.9.2013

 

- no tak jak to shrnout..... Bree relativně soustředěná a vždy jen drobnost, jako vždy... poslední běh bezvadný, jen zastavovanou zónu Bree proměnila na sbíhanou, ovšem bez dotyku červené plochy, no tak sice 2.místo, plus o 8 vteřin lepší čas než vítěz, ale do trojek se to jaksi nepočítá:-))

Nexee tradičně běhala dobře, 2 výhry na kontě:-)


  16.9.2013

LÉTO 2013

 

než jsem se v tom létě rozkoukala, je pryč..... několik týdnů uteklo jako velká voda, ale je na co vzpomínat - týdny plné slunce, vycházek, koupání... a také agilitění.

Tábory v Hodoníně a Podmitrově jsem si naplno užila nejen já, ale i naši psi a doufám, že i táborníci:-))

.Na konci srpna jsme vyrazili na dovolenou s přáteli a velkou smečkou psů do jižních Čech. Týden bez signálu mobilního telefonu beru jako nejlepší zážitek týdne..... hned po vycházkách po horách a k jezeru, koupání se v bazénu, ranního řehtání koní a bučení krav a to za neustálého pobíhání všech našich psů... jejich kondice po všech těchto akcích je neskutečná:-)

Z Chilli se během prázdnin stala slečna, už to není ta malá chlupatá kulička, už je z ní "skoro dospělák" s myšlenkami puberťáka, ale nutno říct, že ochotu pracovat a zavděčit se má po Nexee, tak je s ní celkem "lehká práce":-)

 

- léto 2013 je pryč.. a já se moc těším na to příští!:-)

za fotky moc děkuji Lucce Drápelové, Kristýně Hávové, Darje Dytrychové a Týně Bischofberger, alias Bartošovic:-)


  5.-7.7.2013

MORAVIA OPEN 2013

 

pro mě akce tohoto roku! Nemá význam podrobně rozepisovat naše úspěchy a neúspěchy, jen obecně. Nexee po štěňátkách získává zpět kondici, ještě potřebujeme zapracovat na osvalení a na skokové technice, jinak běhala soustředěně a sobotním čistým během se vyšvihla do večerního GRAND finále mezi 30 nejlepších:-) juch:-))

Bree běhala velmi dobře, jen kdybych já našla v sobě více odvahy jí věřit v určitých pasážích. Už to dávno není rozlítaný puberťák a až to dojde i mě, bude to jistě o moc lepší.-)  Pár běhů jsme měly stylem čistý běh, krásný disk a hurá čistě do cíle, no tak snad příště bez té vsuvky uprostřed:-)

Moc díky organizátorům za tyto super závody, kde si člověk může na perfektní umělé trávě zazávodit mezi velikány světového agility... díky za to!

 

VIDEO NEXEE               VIDEO BREE


  1.7.2013

N vrh - 3 měsíce

 

 

- nějak nám ty děti rychle rostou...:-)

 

 


  19.6.2013

SLOW MOTIONS videa

 

- díky Michalovi Vokrouhlíkovi máme krásná slow-motion videa ze Strážnice, mrknout se můžete zde:

 

- slow motion video NEXEE

 

- slow motion video BREE


  19.6.2013

Mistrovství BCCCZ , Strážnice, 7.-9.6.2013

 

- po loňském organizačním výpadku opět letošek nezklamal - osvědčení organizátoři v čele s Martinou Vaškebovou vynesli letošní akci do výšin, na které se bude těžko dalším dosahovat...

A teď k výkonům:-) Bree se snažila celý víkend, někde nám chybělo více štěstí, někde jsme doplatily na mou nesoustředěnost, ale obecně lze říct, že Bree běhala spolehlivě, dala neskutečné náběhy do slalomu, zony provedla všechny bez jediné chybičky. Nexee měla premiéru po štěňátkovské pauze, nenechala jsem ji běhat celý víkend, přeci jen nastupující vedra a její ještě ne ideální fyzická kondice ji limitovaly a nechtěla jsem to "přepísknout"...

 

Bree spolu se svým družstvem CODY and his girls - ve složení já + Bree, Lisa Frick + Cody, Kristýna Hanzlíková + Beauty a Bára Škarnitzelová + Joy, jsme vybojovali celkové 2.místo ve družstvech!

 

Doufám, že na příští rok se najde nějaký pořadatel, který se ujme dalšího ročníku tohoto super závodu, už teď se MOC těšíme!!


  3.6.2013

Výlet Praha

 

- poslední dny v květnu jsme strávili v Praze na agilitním semináři vedeném Krisztou Kabai a Alexem Beitlem. Dva dny plné běhání v dešti, ještě že mám ty kvalitní kopačky:-) Já i Bree jsme terén zvládli, pády snad byly jen dva, bez následků, a já se dvakrát nabodla na bočnici - to však s terénem nemělo vůůůbec nic společného.....bych jen potřebovala oči vzadu:-)))

 

V sobotu jsme si užili dešťové vycházky se Semyšákama, a hurá zpět na Moravu - bohužel jsme v Praze zanechali velkou vodu, která se hned následující den vylila z břehů a způsobila velké záplavy:-(

 

Díky Tomovi máme úžasné fotky černobilek a rychle rostoucí trikolóry:-)

 

 


  20.5.2013

Never say never Black Chevers "SAY" + Need for speed Black Chevers "SAM"

 

- tak už i další dva kluci odešli do nových rodin - Say zůstal ve Zlíně, kousek od nás, takže se budeme pravidelně vídat a Sam bude novou agilitní posilou v Maďarsku.

 

Tak kluci, ať se jste v nových rodinách spokojení a majitelům přeji pevné nervy s těmi ďáblíky:-))


  14.5.2013

Night rider Black Chevers "POE"

 

- první vlaštovka vyletěla z hnízda:-)) Malý Poe vyrazil o víkendu jako první odvážlivec do nové rodiny - bydlet bude s Vlaďkou v Plzni, a bude společníkem nejen pro toulky přírodou, ale i různé psí sporty, a zároveň bude mít poblíž další členy rodiny - Kristýnu s Beautkou a Dý - jeho vlastní polosestřičku z M vrhu po Nexee.

 

tak ať se ti v tom velkém světě líbí, Poe!


  5.5.2013

vrh N - novinky

 

- ve fotogalerii vrhu N najdete nové fotky juniorů ve věku 6-ti týdnů - foto Eva Maděrová

 

 

 


 3.5.2013 28.4.2013

 run free our little girl... run free forever...

 

 BLAZE   16.4.1999 - 3.5.2013

 

Dnes ráno dotlouklo statečné srdíčko naší Blaze, prala se s nástrahami stáří co jí síly stačily, bohužel více času na tomto světě už jí do vínku nebylo dáno.

Na nebi se rozzářilo o jednu hvězdičku víc, je to Tvá hvězdička Blaze, nikdy nezapomeneme...


  28.4.2013

vrh N - novinky

 

- ve fotogalerii vrhu N najdete nové fotky juniorů ve věku 5-ti týdnů:-)

 

 

 

 


  18.4.2013

vrh N - novinky

 

- ve fotogalerii vrhu N najdete nové fotky juniorů z první venkovní vycházky:-)

 

 

 

 


  14.4.2013

vrh N - novinky

 

-

tak naši junioři už úspěšně začali chodit, prát se, vyrostly jim zoubky, takže nastartovali i okusování úplně všeho - nejlépe nás:-)

 

Na jejich první video ve věku 3 týdny se můžete podívat ZDE

 


  13.4.2013

Dvojzkoušky Zlechov - 13.4.2013

 

Konečně tráva!!! Sice jen první běh, poté krupobití plochu změnilo v více bahnivou plochu, kde jsem Bree na celou trať nepustila a jen potrénovala zony. Ovšem první běh nám vše vynahradil - Bree se soustředila až do konce, čistý beh, nejlepší čas, 1 místo:-) Jupí!!

 

Na video se můžete podívat ZDE

 

 cca 24 týmů LA2, rozhodčí Lenka Pánková  Bree (A2)

 zkouška A2

 1.místo (čistý běh)

 

Trojzkoušky Horka n.M. - 6.4.2013

 

Původně čtyřzkoušky na trávě se vzhledem prodloužené zimě konaly v hale na písku a proměnily se v trojzkoušky:-) Bree po zdravotní pauzičce byla mírně splašená a opět se chtěla dolámat na překážkách, naštěstí se jí tentokráte nepovedlo a vyvázla bez zranění:-) Ovšem 2xDIS a 1x chyba s odmítnutím valným úspěchem moc nejsou:-)

 

VIDEO splašené Bree ZDE:-)


  9.4.2013

vrh N - novinky

 

- všechna štěňátka již mají otevřená očka, začínají zkoumat svět, poznávají vše nové okolo sebe, zkouší si první štěkání, vrčení a sourozenecké šarvátky:-)

 

- pravidelně doplňujeme nové obrázky do fotogalerie ZDE

 


  25.3.2013

vrh N - novinky

 

- štěňátka již mají svá oficiální jména

 

- na nové fotky juniorů se můžete podívat v jejich fotogalerii ZDE

 

U pejska č.2 jsme tak trochu na vážkách, jaké vlastně barvy náš chlapec bude - slabé pálení pod ocáskem vypovídá o barvě tricolor, nicméně nikde jinde na hnědé znaky nenarazíte - tak uvidíme, jak junior poroste a jak se nám nakonec "vybarví":-)


  23.3.2013

Nexee porodila 4 štěňátka - 3 kluky, 1 holku:-)

 

Příroda si opět pohrála a nadělila nám 3 trikolory (2 kluky, holku) a 1 černobílého chlapečka. Štěňátka i máma Nexee jsou v pořádku, junioři mají krásně velké porodní váhy, no snad to nebudou bernardýni:-)))

 

více info o štěňátkách najdete ZDE


 19.3.2013

Happy birthday Jackie:-)

 

 

 

 

 

 


 14.3.2013

Novinky

 

krom neskutečně dlouhého čekání na štěňátka se nic nového u nás neděje - Nexee nám pěkně kyne do šířky a pohyby štěňátek jsou již dobře vidět i cítit:-) Snad se koncem příštího týdne už malých juniorů dočkáme:-))

 


 12.3.2013

Happy birthday Nexee.-)

 

 

 

 

 

 


  15.2.2013

na ultrazvuku byla potvrzena březost naší Nexee:-)))

 

takže kolem 23.3. se můžeme těšit na narození malých Nexo-Budíků:-)

 

více info o plánovaném vrhu najdete ZDE

 

 


 7.2.2013

Happy birthday Grey :-)

 

 

 

 

 

 


 25.1.2013

Happy birthday Bree :-)

 

 

 

 

 

 


  20.1.2013

Závody agility Tattendorf, Rakousko

 

Když už jsme trávili čas v Rakousku s Nexee na krytí, podařilo se nám dohlásit Bree na závody, které se v tom termínu konaly. Závody se konaly v tenisové hale na umělé trávě, prostě něco úžasného v porovnání s mrznutím v halách na písku:-)

 34 týmů LA2  Bree (A2)

 první běh A2

 1.místo (čistý běh)
 druhý běh A2  DIS


  21.1.2013

Nexee byla ve dnech 19. - 20.1.2013 nakryta Budem:-))

 

více info o plánovaném vrhu najdete ZDE

 

 

 


 15.1.2013

Intenzivky 2013

 

Pro tento rok je naplánováno několik intenzivek a pomalu začínají být naplněné, v aktualizaci najdete několik změn...

 

- spuštěno přihlašování na zlínské intenzivky léto 2013 (ke dni 7.1.plno)

- uvolnilo se 1 místo na termín 29.6. do Zlechova (zaplněno 15.1.2013)

- uvolnilo se 1 místo na víkendovku 20.-21.7. v Brně (zaplněno 7.1.)


  1.1.2013

Nexee začala hárat:-)